gin
Október volt a chili nemzetközi hónapja, ezért ideje, hogy mi is egy kis figyelmet szenteljünk ennek a jeles alkalomnak és a csípős ízeknek (amelyek különösen jól jönnek ősszel, a tél közeledtével).
A chilipaprika egy népszerű fűszer! Újabban nemcsak ételekben, hanem prémium italokban is egyre nagyobb teret kap a használata. Elsőre egy csípős bomba a szájban, ám valójában a chili számos egészségügyi előnnyel büszkélkedik, így nemcsak a kulináris világban vannak előnyei. Az amerikai kontinensről ered, és szerves részévé vált a világ konyhaművészetének, ezáltal a chilipaprika kitörölhetetlen nyomot hagyott az ételek világában.
És ami még jobb hír: egyre több vodka, gin és likőr vet be az ízek arzenáljában chilit, tovább színesítve az árnyalatok sokszínűségét, közös metszetet teremtve a konyhaművészet és a prémium italok ízei között. Ismerjük meg a chili legérdekesebb titkait, majd lássuk a legjobb chilis párlatokat az iDrinks kínálatában!
A tökös ízek újjáértelmezik a White Russiant, egy kis pirított pekándiós bevetésével pedig minden korábbinál finomabb Old Fashioned koktélt készíthetünk, amivel elkápráztathatjuk barátainkat egy hangulatos bulin. És ott van még az Áfonyás Mimóza cocktail, ami sajátos pezsgést ad az őszi estéknek, így már nem is akkora gond, hogy hamarabb sötétedik.
Lássuk, milyen cocktailokkal tehetjük színesebbé és mosolygósabbá az egyre hűvösebb őszt.
Az ősz hűvös napjaiban jól esik egy szívet-lelket melengető új koktél, amiben megjelenik egy-két szezonális gyümölcs, valamilyen kellemes italba keverve. Mert a Bourbon is változatosabbá válik, ha megbolondítjuk egy kis lédús körtével, akárcsak a Martini, amikor kiegészítjük az ősz közkedvelt zamatával, egy kis tökös ízzel. Legalább ilyen fenséges lehet egy gránátalmás gin koktél, vagy az almás-áfonyás Moscow Mule.
Nézzük, milyen különlegességekkel vihetünk tüzet és izgalmat a szürke őszi esték hidegségébe!
A főnöki asztal fontos tartozéka egy menő ital – a filmekben és az életben is. Ezzel lehet megkínálni az irodába belépő vendégeket és ügyfeleket, illetve ezzel tudja csillapítani a lelkében tomboló viharfelhőket „a főnök” egy nehéz nap után.
Adja magát a vibráló kérdés: milyen nedű lenne Coruscanton a rejtőzködő Sith Nagyúr, Palpatine asztalán a Star Warsban? És melyik itallal dobná fel a napot M, James Bond főnökasszonya, a kórházi diagnózisok legyőzhetetlen bajnokának számító Dr. House vagy egy űrállomás parancsnoka a Star Trek Deep Space Nine-ból?
A Wall Street farkasában se szeri, se száma a káromkodásoknak és a meztelenkedős jelentekben sem szerénykedik a film. Rengeteg ismétlődő elem ismétlődik a Mátrixban– rendszeres a mozdulatok durva belassítása, mindig csörög a telefon és Neóznak. Szerencsére nem kell, hogy filmnézés közben ezek a „repetitív elemek” az agyunkra menjenek, mert olyan remek ivójátékok szervezhetőek ezekre, amik feldobják a mozimaratonos estéket!
Lássuk, milyen ital passzol egy Indiana Jones-os, Die Hard-os vagy Top Gunos ivójátékhoz.
Tudta, hogy a főnököknek is megvan a maguk nemzeti ünnepe október 16-án? Elsőre elég szürreálisan hangzik, mert sokan a főnököt csak és kizárólag egy rabszolgahajcsárnak vagy ellenfélnek gondolják, akinek irreális elvárásai vannak arról, mit várhatnak el tőlük egy nap alatt. Emellett persze olyan főnökök is akadnak, akik jóval megértőbbek az alkalmazottjaikkal szemben, és főnökösködés, parancsolgatás helyett inkább vezetők – motiválnak, felfelé húzzák az alkalmazottjaik teljesítményét.
Ezt a napot Patricia Bays Haroski hozta létre 1958-ban. A nap népszerűsége egyre nőtt. Mert kiderült, hogy minden munkahelyi nehézség dacára a főnökök is emberek, és nem mindegyikük emberevő! Bár hatalmi pozícióban vannak, hatalmas a a felelősségük, és ők adják a szükséges erőfeszítést a munkák folytatásához.
Lássuk, milyen italt járnak a popkultúra nagy főnök figuráinak, és mit érdemes tudni a nemzetközi főnök napjáról!
A klasszikus tanárfilmek előszeretettel élnek azzal a húzással, hogy nehéz helyzetbe hozzák a tanárszereplőket. A Reneszánsz emberben Danny De Vito irodalmat, elsősorban Shakespeare-t szeretne tanítani a katonai iskola legkiábrándítóbb növendékeinek, míg a Rossz tanárban Cameron Diaz bukkan fel, mint cigiző, káromkodó dögös szőke nő, akinek semmi köze a tanításhoz.
Persze vannak merészebb csavarok is: a Bölcsek kövérében egy egyetemi tanár eszel ki bizarr megoldást a fogyásra, és létrehozza a maga Mr. Hyde-ját, míg a Breaking Badban egy kémiatanár kényszerűségből lép a bűnözés útjára.
Lássuk, milyen italt ajánlanánk a filmek és a sorozatok nagy tanárfiguráinak!
Mindig vágyunk – már-már sóvárgunk – a meghökkentő újdonságokra, legyen szó az emberi élet bármely területéről.
Az emberi természet valamiért így van kondicionálva, és a tézis az italok világában is élénken érvényesül! Léteznek azonban olyan különleges párlatok, amelyek nemcsak finomak, hanem érdekes meglepetést is tartogathatnak egy izgalmas bulin, és alaposan felpörgetik a hangulatot!
Ilyen a kukacot is tartalmazó mezcalpárlat, a kannabiszos teát tartalmazó likőr, a hipnotikus neonkék színben érkező nedű. Nem beszélve a mákból és pálinkából megálmodott finomságról, az uborkás ginről vagy az az afrikai elefántfa gyümölcséből készített krémes likőrről.
Most jöjjön 8 ital, amelyek mindegyikében van egy nem mindennapi csavar!
Milyen lehet egy ősi meteoriton átszűrt vodka egyenesen az űrből, ufófejes palackban?
Hogyan kapcsolódik a Crystal Head Vodka karakteres palackja az ősi misztikus kristálykoponyákhoz, és milyen rumot inspirált a tenger mélyéről felbukkanó kraken, a tengerészek rémálma?
Az északi búvármadár egy különleges gin ihletője lett a jéghideg horgászparadicsomokban, míg az ázsiai hegymászó kalandorok is megtalálták a maguk sajátos italát, a Tarsier Khao San Chili Gint! De hogyan jelenik meg Szibéria kristálytiszta artézi vize a Beluga vodkában? Most következő cikkünk válaszol az összes izgalmas kérdésre.
Lássuk a legvadabb helyszíneket, ahol csodás italok születtek!
És az a jó hírünk, hogy a következő párlatokért nem kell az űrbe vagy a szibériai jégmezőkre menni, mert elérhetőek az iDrinks üzleteiben!