16 filmes ivójáték, amikre külön bulit lehet szervezni - 2.rész: A Wall Street farkasától a Mamma miáig
A Wall Street farkasában se szeri, se száma a káromkodásoknak és a meztelenkedős jelentekben sem szerénykedik a film. Rengeteg ismétlődő elem ismétlődik a Mátrixban– rendszeres a mozdulatok durva belassítása, mindig csörög a telefon és Neóznak. Szerencsére nem kell, hogy filmnézés közben ezek a „repetitív elemek” az agyunkra menjenek, mert olyan remek ivójátékok szervezhetőek ezekre, amik feldobják a mozimaratonos estéket!
Lássuk, milyen ital passzol egy Indiana Jones-os, Die Hard-os vagy Top Gunos ivójátékhoz.
A Wall Street farkasa Brokers Ginnel
Jordan Belfordnak (Leonardo diCaprio) a világ összes pénze sem elég, ezért dörzsölt Wall Street-i pénzemberként mindent bevet. A 80-as évek zenitjén egy hatalmas brókercég tulajdonosa lesz, és 26 évesen heti 1 millió dollárt keres. A sikerhez viszont nagy árat kell fizetnie: jacuzzizik a korrupcióban, a tisztességtelen üzletek sokaságában, drogozik, és senkihez sem hűséges. Addig kergeti az illegális üzleteket, míg az FBI is a nyomába ered, miközben Belford milliárdokat szerez és minden nőt elcsábít. Aztán törvényszerűen jön az összeomlás, mert magasról lehet igazán nagyot zuhanni!
Martin Scorsese Leonardo Di Caprio és Margot Robbie főszereplésével forgatott filmje folyamatos káromkodásaival, látomásával és határokat feszegető viselkedésével egy vad és őrült séta a filmvásznon – tökéletes arra, hogy ivójátékot szervezzünk rá a barátainkkal vagy a családtagjainkkal (18 év alatti gyermekekkel viszont semmiképp sem, ez egy elég meredek film lenne nekik számos szempontból).
Ivójáték: Egy kicsit húzzuk meg a poharat, amikor valaki káromkodik, valamilyen meztelenkedés történik a filmvásznon, valamilyen újabb példát látunk az emberi extravaganciára, vagy amikor felnevetünk egy poénon.
A tőzsde, a pénzvilág és a magas fordulatszámon pörgő gazdasághoz keresve sem találhatnánk autentikusabb nedűt a Brokers Ginnél. Olyan kristálytiszta, mint a bonyolult tőzsdei viszonyok között lézer pontossággal látó brókerek gondolkodása. Ez a makulátlan jelleg a Brokers Gin négyszeresen desztillált búzapárlatának köszönhető, 120 hagyományos fűszerrel készült, megtestesítve az angol gin csúcsminőségét és letisztultságát. A humor sem hiányzik a Brokers Gin vizuális kialakításából! Kupakja ugyanis egy stílusos brit keménykalap a régi időkből, amikor még rendszeresen ezt viselték a klasszikus angol tőzsde brókerei. Ez egy tradicionális angol gin, amelyben kellemesen kavarog az aromákat meghatározó 10 hagyományos fűszer.
A Brokers Ginben egyszerre érvényesülnek a ropogós zamatok és a szárazabb ízhatások. A párlat csak úgy lubickol a friss citrusosságban, teli a gineknél gyakran kihagyhatatlan stíluselemnek számító borókával. Lecsengése hosszú, akár a pénzvilág válságai, és a kesernyés ízviláguk is ezeket a korszakokat idézi meg. Egy kis fűszerességgel, ami a válságok utáni élénk felpezsdülés szimbóluma lehetne! Szóval a Brokers egy remek brit gin a Wall Street farkasaihoz, mindenképp érdeme letesztelni ezt a nem mindennapi kombót az ivójátékokban.
Top Gun: a vagány vadászpilóta Aviation Ginje
Az 1980-as évek nagy akciófilmjében Mitchell hadnagy (Tom Cruise), azaz Maverick egy mindenre kész pilóta, aki a legjobbak között is az első számú akar lenni. Céljai eléréséhez bejut a haditengerészet elitképzőjébe, a Top Gunba. Ideje változtatni a modorán: parancsnokai figyelmeztetik: csak úgy győzhet, ha lehiggad, és módosít nyughatatlan karakterén, befejezve a vadászgépes légimutatványokban a felesleges hősködést. Közben összejön a szép matematikatanárával, Charlotte-tal (Kelly McGillis), és mindent felad, hogy menő vadászpilótává váljék.
Ivójáték: Igyunk egy kicsit, amikor a Tom Cruise játszotta Maverick valamiért szembeszáll a szabályokkal, felcsendül a film klasszikus visszatérő zenéje, a Danger Zone, vagy repülőgépek jelennek meg.
Repülni mindig menő és felemelő élmény (ha az embernek nincs tériszonya). Nem is kell ehhez feltétlenül egy vadászgép ülésébe pattanni, talán egy hagyományos repülőút is elegendő ahhoz, hogy az ember testében szétáradjon az elégedettség és az adrenalin jóleső érzése, amikor a felhők felé emelkedik. Ezt az érzést lovagolta meg a színész Ryan Reynolds – alias Deadpool – arcával eladott parádés „repülős” nedű, az Aviation Gin.
Az „aviation” jelentése „repülés”, és ez a párlat sosem látott magasságokba emelkedik az ízek terén, új tapasztalati horizontra emeli a gintapasztalatainkat, már csak ezért is érdemes megkóstolni!
A párlat azzal is új ösvényt követ és példamutató a maga nemében, hogy a virágos, sós íztartomány felé veszi az irányt a megszokott borókás ízek helyett, így egészen unikális a ginek között. A levendula és az indiai sarsapilla még kalandosabbá teszi az aromák alakulását, ráadásul a párlat megidézi a Nagy Gatsby korszakát. A speciális üveg designos kialakításával már a polcokat szemlélve felébreszti az ember érdeklődését, még jóval a kóstoló előtt. Az Oregonban készített italban a gineknél megszokott boróka-egyeduralom helyett édesebb, frissebb, érdekesebb ízek járják át a szánkat kóstoláskor. Önmagában kortyolgatva és koktélokba keverve egyaránt egészen frenetikus ízvarázzsal kecsegtet!
A rozsos alapokból indító Aviation Gin citrusos, friss ízekkel startol. Aztán a testet-lelket felélénkítő levendula kerekedik felül ízei közül, meghintve egy kis ánizzsal és narancshéjjal. Kézzelfogható a boróka jelenléte, csak sokkal sejtelmesebben, háttérbe szorultabb helyzetből ömleszti a párlatba aromáit, mint ahogyan azt más ginekben megszokhattuk. Az aromatikus képletet a koriander és a sarsapilla gyökér, a kardamom színezi még izgalmasabbá.
A Mátrix ás a fehér nyúl Jack Danielses ivójátéka
Az 1999-ben megjelenő film az ezredforduló epikus alkotása, amely rámutat, hogy a valóságunk sokszor megkérdőjelezhető. Neo (Keanu Reeves) ráébred, hogy a mindennapjaiban őt körülvevő valóság csak álarc, egy illúzió, amit a mesterséges intelligenciák találtak ki, hogy átverjék az emberiséget. Valójában mindent ők irányítanak, az emberek csak rabszolgák. Neo találkozik Morpheusszal (Laurence Fishbourne), és rájön, hogy küzdenie kell az emberiség fennmaradásáért, a valóságért és az igazságért. Miközben a szimulált világ rendszerének vírusával, a John Smith-ekkel is meg kell küzdenie.
A sci-fi rengeteg végletekig lelassított akciója, alternatív valóságba vájkáló kalandja és mitológiája tökéletes matéria egy ütős ivójátékhoz!
Ivójáték: Igyunk, amikor egy eszméletlenül lelassított jelenetet látunk, amikor valaki felveszi a telefont, vagy valaki azt mondja: Neo.
Kövesd a fehér nyulat! Hangzik el a Mátrixban, elég érzékletes Alice Csodaországban utalásként–Neo is mélyre ereszkedik a nyúl üregében, belát a valóság függönye mögé. Így ehhez a Mátrixos ivójátékhoz eszményi választás lenne a Jack Daniels White Rabbit Saloon Whiskey, egy hamisítatlan Tennessee-tételre, amit tölgyfahordóban érleltek igazi „meg kell kóstolni”-tétellé.
A Jack Daniels White Rabbit Saloon Whiskey egy fűszeres hevességgel áramló karamellás mestermű a maga nemében, amikben még érett mochás árnyalatokra is felfigyelhetünk, gyömbéres és banános árnyalatokkal együtt. Kellemes komplexitásában fejedelmien egyesül a fűszeresség és az enyhén füstös, tölgyes aromák jelenléte. A túlérett banán édes érintését a nyelven a vajkaramella és a mocha egészíti ki, miközben a borsosságból is alapos kóstolót kapunk a Jack Daniels White Rabbit Saloon Whiskeyben. Emellett a nemes tölgyfahordós érlelés ízei úgy vezetik az aromákat a száraz, sós és tölgyes lecsengés felé, mint a Morpheus Neót a kegyetlen igazságok meglátásához a valóság természetét illetően.
Szóval ez a palackba zárt fehér nyúl olyan virgonc, finom és fenomenális, hogy mindenképpen érdemes a nyomába szegődni. Azaz elzarándokolni érte az iDrinks üzleteibe, és mielőtt lecsapni rá!
Sikoly-filmek az álarcos Ghostface-cel, és egy maskarás fülöp-szigeteki rummal
Ghostface a szellemálarcos sorozatgyilkos tartja rettegésben a kisváros lakóit. Felhívja őket telefonon, utalásokat tesz horrorfilmekre és idéz belőlük, aztán egy óvatlan pillanatban lesújt az áldozatokra. Ebbe a játszmába alaposan belekeveredik Sidney (Neve Campbell), akinek nemrégiben gyilkolták meg édesanyját. A gyilkos mindig az áldozat kedvenc horrorfilmjeit emlegeti telefonon, idővel pedig mindenki gyanús lesz a városban és annak kollégiumában. Ráadásul a filmet Wes Craven, a Rémálom az Elm utcában rendezője jegyzi!
Ivójáték: Igyunk, amikor a filmben valaki egy másik horrorfilmre hivatkozik, vagy megcsörren a telefon. Amikor megjelenik a szellemálarcos gyilkos, vagy valakit megölnek a filmben.
A filmben Ghostface, egy álarc mögé rejtőző gyilkos osztogatja a halálos késszúrásokat. A rejtélyes, misztikus maskara pedig amellett, hogy a tettes személyét illetően sokáig „ápol s eltakar”, a Don Papa Masskara Edition Rumnak is nagy ihletője lett. Egy színpompás maskara kelti életre a Fülöp-szigetek egyik fergeteges rumját, a műfaj rajongóinak legnagyobb örömére. Arról nem is beszélve, hogy a Masskara Edition Rum az esszenciálisan tökéletes ivójáték-alapanyag: amint megjelenik a Sikolyban az álarcos gyilkos, máris kortyolhatunk egy kevés Masskarát (ami fenségesen finom, a mértékletesség mellett azonban ugyancsak érdemes csínján bánni vele, nehogy beüssön).
Vajon hogyan kapcsolódik a Masskara elnevezés a legendás fülöp-szigeteki Don Papához? A limitált kiadású dzsungeles zöld palackban, mély borostyán árnyalatban játszó rum Nefros sziget grandiózus ünnepének, a Masskarának állít emléket. Márt a Don Papa Masskara Edition álarcos palackja is maga az üdítő változatosság, a kirobbanó energia sejtetése, amit ebben a nedűben kóstolhatunk meg.
A párlat változatosságát a helyi autentikus összetevők adják, mint a Kanlaon erdőből származó méz, a filippínó citrus és a Siling Labuyo chili pikantériája. Izgalmas egyveleg, aminek ott a helye a bárszekrényen egy színvonalas filmes ivóbulin. Mert borítékolható, hogy a vendégeink a csodájára járnak majd.
A Don Papa Masskara Limited Edition aromatikus karmestere az édesen áramló, sűrű melasz bársonyosságot kölcsönöz ennek a fülöp-szigeteki finomságnak. Az energikus ízeket gyümölcsösség hatja át, az édes rum különleges szimfóniájával. A fűszeres zamatok és az egzotikus méz még jobban elmélyíti a párlat élvezeti érzékét, a Siling Labuyo chili pedig egzotikus csípősséggel varázsolja még ízgazdagabbá ezt a páratlan finomságot!
A régi X-Men trilógia kőkemény hangulata hasonlít az Islay-sziget vihara
Az X-Men filmekben Xavier professzor arra teszi fel az életét, hogy fejlessze a különleges képességű mutánsok képességeit, akiket a hagyományos emberi társadalom furcsaságuk vagy ijesztő külsejük miatt kivetett magából. Olyan lények jelennek meg Xavier iskolájában, mint a semmiből villámokat és vihart támasztó Vihar, a szeméből lézersugarat lövő Küklopsz vagy Vadóc, akik képes érintésével átvenni más emberek emlékeit és természetfeletti erejét.
Na és persze a csapat része a vadember Rozsomák, a legismertebb filmes X-men, akinek a csontjai adamantiumból készültek, és mutáns öngyógyítóképességgel rendelkezik – vagyis szinte bármilyen súlyos sérülésből képes meggyógyítani magát. X professzor nekilát a mutáns csapat kiképzésének, hogy felvegyék a küzdelmet Magnetóval, a mágnesesség urával, aki a mutánsok felsőbbrendűségét hangsúlyozza, hogy rabszolgaságba taszítsa az emberiséget!
Ivójáték: Igyunk egy kicsit, amikor Rozsomák előugrasztja a bőre alól a karmait, Vihar szeme kifehéredik, amint Rejtély átalakul valamilyen más lénnyé, és felveszi annak személyiségét. És akkor is, amikor valaki meghal, vagy valamilyen teljesen új mutáns erőt használnak.
A skót whisky paradicsomában, az Islay szigeten élni nem csak játék és mese! Az itt élők nap mint nap acélos harcot vívnak az elemekkel, és az óceán közelsége miatt gyakran támadnak heves viharok, amik mostohává teszik az életet ezen a vidéken. Olyan elemei erejű villámokkal és szakadó esővel, mint amiket az X-men egyik fő harcosa, Vihart támaszt! Így keresve sem találnánk illőbb italt egy X-Men filmes ivójátékhoz, mint az Islay Storm Whiskyt. Tőzeges vadsággal hömpölyög a palackban, és minden kortyában kirajzolódik Islay érintése. Vadul táncolnak a nyelven a tengeri aromák és a füstös tőzegesség jelenléte szintén érezhető. Az Islay Storm Whisky az aromák nyelvén mutatja meg, milyen egy elementáris erejű Islay-vihar skót földön!
Ráadásul a szakma is elismeréssel adózott a whiskysziget rézarany árnyalatban tündöklő nedűje iránt, hiszen 2017-ben megkaparintotta a szépen csillogó ezüstérmet az International Wine and Spirit Competition-ön.
Íze édes örvényléssel nyit, majd erős tőzegességgel teszi még magasabbra a tétet. Az édesség és a heves füstösség szerves egységgé válik a szájban és az orrban, amint komolyabban ismerkedni kezdünk az ivójátékban az Islay Storm Whiskyvel. Tényleg csak egy apró kortyot érdemes egyszerre inni belőle a játékban, mert intenzitása által könnyen fejbe kólinthatja az embert, a tőzegesség nem viccel! Mivel Islayt minden oldalról tenger határolja, tényleg egy hínárokkal tarkított whiskyszonátáról beszélünk, amiben a rutinosabb whiskey-geekek Bourbon-ös felvillanásokat is érezni fognak, némi fűszerességgel és pudinggal megbolondítva az alapképletet.
Halálos iramban játék, rengeteg „Dommal”
A tesztoszteronhömpölygés és a sebességfétis első számú filmje 2001-ben startolt, és azóta egy csomó folytatás követte.
Los Angeles utcáin mindig fortyog az adrenalin és a versenyszellem, mert törvénytelen, titkos autóversenyek tartanak. A főszerepben Dominic Torettóval (Vin Diesel). Eszement felpimpelt járgányok hasítják az aszfaltot, miközben a rutinos aszfaltbetyárok közé érkezik Brian (Paul Walker), egy zöldfülű kezdő. Aki versenyre meri hívni a gyakorlott Dominicot. Az autóversenyző, szürke zónában munkálkodó banda tagjainak persze fogalma sincs arról, hogy Brian egy beépített zsaru, aki szeretne fülön csípni egy kamionokat fosztogató bandát. És úgy véli, a törvénytelen versenyzők között találhat nyomokat.
A magas oktánszámú akciófilm-franchise számos olyan jelenetet tartalmaz, ami alkalmas egy klassz ivójátékra, a gyors autóktól kezdve a szűkös ruhákon át a kelleténél jobban eltúlzott macsó testtartásig.
Ivójáték: Húzzuk meg a poharat, amikor a kamera a filmben a sebességváltásra koncentrál, amikor egy autó tolat, vagy valaki azt mondja: Dom! Szintén ez a helyzet, ha látunk egy feltűnően alulöltözött lányt.
Ha már ennyit emlegetik Domot, akkor hiba lenne kihagyni egy elegáns italt, a Dom Perignont az ivójátékból, méghozzá a legjobb fajtából! Mert nagy poén, ha ennyi „Dom” közben az ember mindig megízel egy kis Dom Perignon Champagne-t. Nem olcsó játék, így a bulizó csapatnak mélyebben a zsebébe kell nyúlni, ám ez az édes és testes pezsgő minden pénzt megér. Ráadásul egy olyan nagyívű férfiú, Dom Perignon keze munkáját és örökségét dicséri, akinek a legenda szerint a pezsgő feltalálását köszönhetjük. Megfigyelte, hogy a pince hordóiban érlelt borban huncut buborékok kergetőznek, és ezek némi cukor hozzáadásával állandósíthatóak, izgalmas pezsgőket keltve életre!
A Dom Perignon Champagne nagy dobása, hogy elegánsan rálel a Pinot Noir és a Chardonnay közötti harmóniára, amely nem minden pezsgőnek sikerül! A 12.5%-os alkoholtartalommal készített champagne a 2013-as évjárat legjavát tartalmazza, egy igencsak kiegyensúlyozott ital a Maisonból. Minden kortyát végtelen letisztultság jellemzi, és az ízek valóságos seregét sorakoztatja fel az ízlelőbimbók elbűvölésére! Felsejlik benne az egzotikus eukaliptusz, a vérpezsdítő menta és a vetiver is, egy kis mirabelle szilvával, sárgabarackkal és narancsvilággal. Miközben alkotói bőkezűen ellátták borsos, kardamomos, édesgyökeres és sós árnyalatokkal. Szóval egy csodás íz- és illatrobbanásban lesz részünk, miután kinyitjuk a Dom Perignon Champagne palackját.
Jóval komplexebb, összetettebb és művészibb, mint a Halálos iramban filmek, így egy különleges ivójátékot ígér. Még akkor is, ha a Halálos iramban valamelyik rendkívül gyenge folytatását nézzük, ahol a szuper autókkal épp a világűrt készülnek meghódítani.
Die Hard: ivójáték a minden balhé után feltámadó Bruce Wilisszel
Karácsonyt ünnepelnek, és a szenteste a békéről szól – de nem ebben a filmben! John McClane fasirtban van a feleségével, és azért utazik karrierista nejéhez Los Angelesbe, hogy helyrehozza kettejük kapcsolatát.
Személyesen sétált be a 34 emeletes Nakatomi toronyházba, ám a japán multi felhőkarcolóját elözönlik a fegyveres terroristák Hans Gruber (Alan Rickman) vezetésével. A zsaru elmenekül a gengszterek elől, és véres atlétában, mezítláb, cigivel a szájában egymás után számol le velük, közben vicces egysorosokat mormolva. Nem bízhat senkiben, csak rádión tud segítséget kérni egy külsős zsarutól. Ez Bruce Willis egyik legjobb filmje annyi ismétlődő poénos beszólással és jelenettel, ami az ivójátékok egyik nagy Jolly Jokerévé teszi.
Ivójáték: Húzzuk meg a poharat, ha valaki McClane-t mond vagy káromkodik egy embereset. Szintén egy kortyra ad okot, amikor valamilyen utalást látunk vagy hallunk a karácsonyra, valaki meghal vagy McClane magában beszél.
Létezik egy állat, akit a Die Hard főhőséhez hasonlóan egyszerűen nem lehet legyőzni, a főnixmadár. Így ehhez a filmhez az ivójáték alapanyaga mindenképpen a Phoenix Tears Spiced Rum lenne! A főnix képes a hamvaiból feltámadni, akárcsak McClane egy kőkemény terrorista közelharc után – bár ehhez neki olykor el kell rejtőznie a toronyház valamelyik szellőzőjáratában (számos vicces mém is készült erről, mikor ezekben a szűk járatokban kúszik, és közben terveket kovácsol).
A Phoenix Tears Spiced Rum beszédes nevéből adódóan egy fűszeres italköltemény, ennyiben is megidézi McClane híres csipkelődő humorát. A készítő Firebox szerint ebbe a rumban a mitikus főnixmadár könnyeit is belefőzték, ennek köszönhető izgalmasan édes és fűszeres zamata! A párlatban elegánsan kavarog a nádcukor, a szárított gyümölcsök valóságos fiestája, és a fahéjjal, a gyömbérrel sem spóroltak benne, hogy egy fergeteges itallal állítsanak folyékony emlékművet a főnixmadár könnyeinek! Mindent áthat benne az édesen csörgedező melaszos aroma, kiegészülve a fahéj pikáns hullámaival és a gyömbér energikus erejével. Kihagyhatatlan tétel, és egy ivójátékhoz is egészen tökéletes rum a Phoenix Tears Spiced Rum.
Indiana Jones és a Shanky ostora
Egyszerre kalandor és régészprofesszor, aki kalapban sodródik zűrös kalandokba, és egy ostorral védi magát az ellenfeleitől. Ő Indiana Jones, Harrison Ford legendás alakításában! 1936-ban az Indiana Jones és az elveszett frigyláda fosztogatói című filmben híre megy, hogy a nácik rejtélyes ásatásba kezdtek Egyiptomban. A Biblia kultikus ereklyéjét, a frigyládát keresik. A szent könyv szerint ez tárgy egyfajta kapcsolatot teremthet a világ teremtőjével, Istennel, és legyőzhetetlenné teszi, végtelen hatalommal ruházza fel a birtokosát. Indy a titkosszolgálattól azt a feladatot kapja, hogy előzze meg a nácikat, és kaparintsa meg a frigyládát. Veszett kaland és kergetőzés indul a misztikus tárgyért az egyik legjobb Indy-filmben, Steven Spielberg rendezésében.
Ivójáték: Mindig kortyolhatunk egy keveset, amikor elhangzik a frigyláda vagy a Dr. Jones kifejezés, vagy Indy használja az ostorát. Szintén okot ad egy kis iszogatásra, amikor a filmben bárki iszik vagy beindul az Indiana Jones-filmzene.
Megszokhattuk, hogy a filmtörténet leghíresebb régésze egy csattogó ostorral száll szembe a nácikkal, a szovjet katonákkal és az elveszett ereklyék más fosztogatóival. Ezért egy olyan italt szemeltünk ki az Indys ivójátékhoz, amely gondolati síkon igen erős szálakkal kapcsolódik az ostorhoz! Az ízek zseniális aromavezetésű itala, a Shanky’s Whip Black Irish Whiskey Likőr egy krakéler zsokéhoz, Shankyhez nyúl vissza. A szabályokat elég lazán kezelő lóversenyző egy alkalommal alaposan túllőtt a célon, így a versenyszervezők egy életre eltiltották attól, hogy a futamokon ismét lóhátra pattanjon. A kihívásokkal mindig merészen szembeszálló Shanky túllépett első felháborodásán, gondolt egy merészet, és mindenki legnagyobb döbbenetére egy izmos lábú struccot kötött a fogata elé, ha már lovat nem lehetett! A strucc feltűnik a Shanky’s palackján is, megidézve a vintage ír grafikák hagyományát.
És milyen maga a Shanky’s Whip Black Irish Whiskey Likőr, amit az Indy filmek közben kortyolgathatunk az ivójátékban? Van benne egy klasszikus aromahömpölygés, ami kifejezetten aktuálissá válik, miközben Indiana Jonesszal az egyiptomi piramisok romjainál, a kristálykoponyák őserdei rejtekhelyén, az utolsó templomos láthatatlan hídján bolyongunk, vagy egy szekta indiai templomában.
A likőr kóstolásakor vad folyóként árasztja el a szájat az édes karamella és a vanília, a lágyabb likőrkedvelő ínyencek ízlésére hangolva. Miközben minden zamatot magához ölel az ír whiskey finomsága, rengeteg fűszerességgel. Könnyen lehet, hogy új kedvencet avatunk a Shanky’s Whip Black Irish Whiskey Likőrrel!
Mamma mia, egy mediterrán görög ouzo zamatával
Donna (Meryl Streep) egyedülálló anyaként apró szállodát nyit egy szemkápráztatóan szép görög szigeten. Ő nevelte fel lányát, a dörzsölt, nagyszájú Sophie-t (Amanda Seyfried), aki épp házasodni készül. A lány régóta nyomoz rejtélyes apja iránt, és három férfit hív a szigetre, akik közül bármelyik az apja lehet Donna múltjából. 24 óra alatt kiderül az igazság, rengeteg ABBA-slágert hallhatunk, és beindul a romantika a görög szigeten! A lehetséges apák szerepében meg olyan sztárok villannak fel, mint Pierce Brosnan, Colin Firth és Stellan Skarsgard.
Ivójáték: Igyunk egy keveset, ha valaki apát mond, esetleg Sophie-t vagy Sophiát. Illetve akkor, ha bárki iszik, ha szexuális célzások jelennek meg a párbeszédekben illetve amikor elkezdődik egy dal.
A mesés görög szigeten játszódó, szép hölgyeket felsorakoztató filmhez egy hamisítatlan és tradicionális görög ital, a Helenas Ouzo dukál! A párlat 37.5%-os alkoholtartalommal kavarog a palackban. Címkéjén is egy ókori látványosság, egy szépséges ókori bukkan fel, utalva a klasszikus görög kultúra halhatatlanságára, örök értékeire. Az ánizsos ízvilágban tobzódó ital képes csúcsra emelni minden étkezést (és ivójátékot), kortyolgatása közben mi is a napsütésben ragyogó mediterrán tengerparton érezhetjük magunkat!
Játék előtt mindenképpen ügyeljünk arra, hogy alaposan lehűtsük a maximális élvezhetőség érdekében.
A Helenas Ouzo az ánizsos ízek jutalomjátéka rengeteg florális zamattal, vaníliás és fügés áramlással, egy igazi mediterrán életelixír a pohárban, amit nem szabad kihagyni az ouzo műfajában! Közben a medvecukor és a vanília jelenléte is kirajzolódik a nyelven, szóval egy aromáktól valósággal kirobbanó italra teszünk szert, ha beszerezzük a Helenas Ouzót az iDrinks üzleteiből!
A filmes ivójátékok tökéletesek arra, hogy pár órára kiragadjanak minket a hétköznapi valóságból, és baráti társaságban kellemes italokat kóstolgatva pörgessük fel a napot. Persze a felvetett italok nem „kőbe vésettek”, így az egyéni ízlése nyomán bárki kereshet nagyszerű nedűket az adott filmekhez. Ebben örömmel segítünk, ha eljön az iDrinks üzleteiben, ahol különleges italokkal és segítőkész kollégákkal várjuk, hogy a játék minél fenségesebb kalanddá váljék az aromák ösvényén!