Sütiket használunk a tartalmak és hirdetések személyre szabásához, közösségi funkciók biztosításához, valamint weboldalforgalmunk elemzéséhez. Ezenkívül közösségi média-, hirdető- és elemező partnereinkkel megosztjuk az Ön weboldalhasználatra vonatkozó adatait, akik kombinálhatják az adatokat más olyan adatokkal, amelyeket Ön adott meg számukra vagy az Ön által használt más szolgáltatásokból gyűjtöttek. A jelen felület arra szolgál, hogy Ön eldönthesse, hozzá kíván-e járulni a weboldalon használt egyes süti-típusok alkalmazásához.

Termékek Menü

PickPack pont

PickPackPontra

szállítás 20.000 Ft-tól

ingyenes

Silly Sörfőzde

A Silly sörfőzdét a legkorábban 1852-ben említik a régi források, amikor Nicolas Meynsbrughen megvásárolta ezt a szemet gyönyörködtető gazdaságot. Ebben helyet kapott egy malom is, amely a helyben termeszett gabonát őrölték a szorgalmas gazdák. A Meynsbrughen család összesen három generációja dolgozott a Silly sörfőzdében, egészen az első világháború kezdetéig. A békés kis falu lakói ki akartak maradni a németek ármánykodásából, de azok végül mégis a Silly sörfőzdét választották, hogy a háború alatt ez maradjon a környék egyetlen sörfőzdéje (ez magyarázza a terület többi sörfőzdéjének az eltűnését).

A második világháború idején a Silly a régió meghatározó szereplőjévé vált a sörök terén. Ekkoriban már 6 fenséges tétellel bűvölte a sörrajongókat, és az italokat rövidesen Brüsszelben, majd Franciaországba exportálták. A siker sem váratott sokat magára: a Silly lepárló 1900-ban már 2 ezüstérmet nyert egy nemzetközi megmérettetésen.

Minden szépen alakult a Silly számára, mígnem a második világháború kissé megakasztotta a Silly fejlődését. Később a Silly választéka egyre több alsó erjesztésű sör került. 1964-ben a Sillynél létrejött a Super 64, a korszak legmenőbb söre, egy borostyán színű felső erjesztésű sör. Az 1970-es években az új szellemiségű sörfőző nemzedék egyre újabb söröket készített, így folyamatosan bővült a választék. 1973-ban a sörgyár Brasserie de Sillyre változtatta a nevét, miközben megőrizte Szent Mihály, azaz St. Michel sárkányokkal harcoló angyali logóját a sörei címkéjén.

Rendezés: