Sütiket használunk a tartalmak és hirdetések személyre szabásához, közösségi funkciók biztosításához, valamint weboldalforgalmunk elemzéséhez. Ezenkívül közösségi média-, hirdető- és elemező partnereinkkel megosztjuk az Ön weboldalhasználatra vonatkozó adatait, akik kombinálhatják az adatokat más olyan adatokkal, amelyeket Ön adott meg számukra vagy az Ön által használt más szolgáltatásokból gyűjtöttek. A jelen felület arra szolgál, hogy Ön eldönthesse, hozzá kíván-e járulni a weboldalon használt egyes süti-típusok alkalmazásához.

Termékek Menü

PickPack pont

PickPackPontra

szállítás 20.000 Ft-tól

ingyenes

9 híres rabló stílszerű italokkal - 1.rész: Robin Hood borókás balladájától Gugasian pisztolyos vodkájáig

9 híres rabló stílszerű italokkal - 1.rész: Robin Hood borókás balladájától Gugasian pisztolyos vodkájáig

Robin Hood, az első rabló a legendák szerint kifosztotta a gazdagokat, és pénzüket odaadta a szegényeknek, A magyar Viszkis rabló már nem volt ilyen gavallér: mindent megtartott magának, és rablás előtt mindig megivott egy jóféle whiskyt a közeli kocsmában. DB. Cooper a világon egyedülálló módon repülőgépen rabolt, Carl Gugasian meg gyakran péntek este sétált a bankok pénztáraihoz.

Nézzük, milyen ital esne a legjobban a történelem nagy rablóinak, akiknek a kezén általában csattant a bilincs.

Robin Hood Bulldog London Dry Ginje

Az angol balladák legendás hőse valamikor a 15. században élt (bár az is felmerült a történészekben, hogy esetleg csak egy mondai alakkal állunk szemben, és a valóságban nem is létezett).

Robin Hood egy törvényenkívüli lázadó volt, aki vidám cimborákkal vette körül magát, Tuck barát vezetésével. Erdőben bujkáló társaival kirabolt a királyi hatalom képviselőit a sherwoodi erdőben, és a megszerzett javakat a szegényeknek adták. Fő ellenségük Nottingham sheriffje volt, aki bitorolta a hatalmat a keresztes háborúban harcoló I. Richárd királlyal szemben. Robin Hood hűséges maradt Szentföldön harcoló Richárd király eszméihez, és segített a szegény népnek felvenni a küzdelmet János királlyal, aki mindenükből igyekezett kiforgatni őket. Robin nagy szerelme a szép Marion, Tuck barát pedig a vidámságról gondoskodott az erdei rablók körében.

Robin Hood népi balladája a 15. században már annyira popkultnak számított, hogy összefonódott a május elsejei ünnepségekkel, és sok fiatal gyermek Robin zöldruhás bandatagjának öltözött.

Robin Hood rendszerese kifosztotta a szegényeket kizsigerelő papokat is, azonban udvarias volt a nőkkel, a szegényekkel és a jó emberekkel. Robin elsősorban az íjjal bánt biztos kézzel, és a róla szóló filmekben olyan színészek bújtak a bőrébe, mint Kevin Costner, Sean Connery és Russell Crowe. A história végére visszatér a Szentföldről I. Richárd, leszámol a nottinghami seriffel és az ármánykodó János királlyal, így helyreáll a világ rendje.

Robin Hoodot nem lehetett megállítani; tényleg úgy harcolt, akár egy bulldog. Ideális ajánlat lenne neki brit földön az angolok nagy kedvence, a Bulldog London Dry Gin. Olyan energikusan suhan át ízén a boróka fenyős pezsgése, mint a Robin Hood íjából kilőtt nyílvessző a sherwoodi erdőben. 

Robin Hoodban küzdelmei során fontos tulajdonság volt a céljaihoz és terveihez ragaszkodó bulldogszerű kitartása, ami rokon vonás a Bulldog London Dry Gin alapítójának szemléletével. 2007-ben alapította a Bulldog London Dry Gint, a borókás párlat sikeréhez pedig óriási szükség volt a bulldogok kérlelhetetlen kitartására. Ennek nyomán került palackozásra – és nagy örömünkre a pohárba – a 21. század egyik letisztult itala, amely leleményesen betört az európai piacra, mint Robin Hood a kapzsi arisztokraták körébe, hogy javaikat a szegényeknek adja. A Bulldog London Dry Gin világszerte popkult itallá nőtte ki magát. Olyan csalhatatlan érzékkel találta el a ginrajongók ízlését, mint Robin Hood nyílvesszeje a céltábla közepét!

A 40%-os alkoholtartalommal örvénylő brit london dry gint fűszeresen telt, és élénk  borókás aromák jellemzik. Miközben olyan ínycsiklandozó összetevők varázsolják mámorítóvá az illatát, mint a török fehérmák, az ázsiai lótuszlevél, a marokkói koriander, a spanyol citrom, a francia levendula és a kínai édesgyökér.

A Bulldog London Dry Gin mennyei nedű a maga műfajában, hiszen önmagában és koktélok komponenseként is lenyűgözi az ízlelőbimbókat.

 

A Viszkis rabló Shanky’s Whip Black Irish Whiskey Likőre

Ambrus Attila, az erdélyi származású jégkorongozó 1993 és 1999 között elmaszkírozott arccal, álruhában 30 alkalommal vágott bele a bankrablásba, de postákra, utazási irodákra is gyakran támadt. Jól bejáratott rutinja szerint a legtöbbször taxival ment rabolni, és előtte a közeli kocsmában „bátorságcsináló” gyanánt lengurított 1-2 deci whiskeyt. Szökés közben elfogták az egyik társát az ártándi határátkelőhelyen, a román-magyar határnál, így sikerült a rendőrségnek lelepleznie.

A Viszkisnek nehéz gyermekkora volt: verekedős apja és családja rossz anyagi helyzete miatt menekült Magyarországra. Megjárta a javítóintézetet, volt sírásó, házmester, majd az SC Csíkszereda jégkorongcsapatának a kapusa lett, de hokizott Pomázon és Dunaújvárosban, az Újpest és a Ferencváros csapatban is a kilencvenes években.

Első rablását azért követte el, hogy bizonyítson akkori barátnője gazdag szüleinek. Egyre több pénze lett a rablásokból, akkoriban pedig az emberek úgy szurkoltak neki, mintha ő lett volna a korszak Rózsa Sándora.

Rablásait kezdetben Attila egyedül követte el. Eleinte postahivatalokra, utazási irodákra esett a választása, később már bankokat és takarékszövetkezeteket rabolt ki. A negyedik rablásba bevette az unokatestvérét, akit látta a Viszkis életszínvonalának ugrásszerű emelkedését, és arra kérte, őt is avassa be. Ambrus azért vállalata László beépítését, mert már korábban is felvetődött benne, hogy egy társsal jóval kisebb kockázat rejlik a rablásokban. A fiatalembernek azonban szívproblémái lettek a rablások előtti pillanatokban, így ő kiszállt. Ambrus új szövetséges Antal Károly, egy sporttársa lett, aki komoly adósságokba keveredett, ezért csatlakozott a Viszkishez. Amint kifizette az adósságait, már nem működött együtt Ambrus Attilával.

Végül a Viszkis megint magára maradt. Nyolc rablást vezetett le egyedül, míg a hokicsapatból bevette Orbán Gábort, akivel 13 további rablást vitt véghez. Letartóztatták, de még a Gyorskocsi utcai börtönből is megszökött. Később aztán már jobban vigyáztak rá a börtönben, és 12 év hosszú börtönbüntetése után jó útra tért, elmondása szerint igyekszik a társadalom hasznos tagjává válni. A börtönben leérettségizett, angolul tanult, és azóta kerámiakészítéssel foglalkozik.

Rablás előtt nemigen ajánlott erős Viszkit inni, mert akkor nagyobb a hibázási lehetőség, magasabb a kockázat. A Viszkisnek „sötét karrierje” aktív időszakában inkább egy kellemesebb ízű, gyengébb alkoholtartalmú whiskeylikőrt kellett volna innia. Mondjuk a kategória egyik nagy ír királyát, a Shanky’s Whip Black Irish Whiskey Likőrt. Mert ez a nagyszerű nedű képes egyesíteni magában az ír likőrök ellenállhatatlan krémességét a Smaragdszigeten készülő blended whiskeyk frenetikus stílusával, a gyümölcsösség sajátos édességével, amit oly sokan szeretünk.

A Shanky’s Whip Black Irish Whiskey Likőr illatolásakor valósággal hipnotizálja az embert a krémes tejkaramellás édesség, a fekete likőr eleganciája a pohárban. Van valami igéző a felsejlő fenséges vajban, a fenomenális füstösség fodrozódásában. Íze további kortyokra buzdítja az embert. Igazi jutalomjátéka ez a vaníliás karamellának, a párlat domináns zamatának. Minden árnyalatát átölel az ír whiskey kifinomultsága, és a fűszeresség is sokat hozzátesz a párlat kellemesen édesded erejéhez.

Mindenképpen érdemes megízlelni, mert a karamellás-vaníliás likőr zamatával elrepít minket Dublin környékére, a szemgyönyörködtető sziklákkal és erdőkkel teli Írországba!

 

A repülős rabló, D.B Cooper Aviation Ginje

A kereskedelmi repülőzés egyetlen megoldatlan gépeltérítési esete D.B. Cooper nevéhez kapcsolódik, aki a levegőben követett el egy agyafúrt rablást– és megúszta! Vagy belehalt? A mai napig nem találtak választ erre a dilemmára.

1971 november 24-én, Hálaadás estéjén egy férfi a Portlandből Seattle-be tartó gép fedélzetén azzal fenyegetőzött, hogy bombát robbant, ha nem kap egy hatalmas váltságdíjat. Megkapta a pénzt, így a gépeltérítő elengedte az összes utast, majd megparancsolta a személyzetnek, hogy azonnal repüljenek Mexikóba. Útközben a férfi a készpénzzel a kezében kiugrott a gépből egy ejtőernyővel. Az FBI 45 évnyi nyomozás után sem tudta megállapítania a titokzatos D.B. Cooper személyazonosságát, sem a hollétét. Senki sem tudja, hogy vajon túlélte-e a pénzzel a hírhedt ugrást. Ráadásul az ügy fő gyanúsítottja 2019-ben meghalt.

AZ FBI csak annyit gyanított róla, hogy negyvenes, magas fehér férfi, aki egy Bourbont és üdítőt rendelt a gépen. 200 000 dollárt és ejtőernyőket követelt. A gép Seattle fölött körözött, míg a rendőrök és a légitársaság személyzete összeszedték a kellő pénzt. Három és fél óráig keringett a gép a levegőben. Cooper a leszállás után mindent megkapott, ekkor engedte el a 36 utast és a legénység 6 tagjából kettőt.

Cooper gátlástalanságára jellemző, hogy amíg az újra felszálló gép személyzete a pilótafülkében volt, ő leengedte a hátsó lépcsőt, és az ejtőernyővel gondolkodás nélkül beleugrott egy viharba, persze a pénzes táskával együtt. Sosem találták meg – még annak ellenére sem, hogy az FBI több ezer nyomot követett a megtalálásához. Több mint 800 gyanúsítottat vettek figyelembe a következő 5 évben, mégsem sikerült elcsípni a hidegvérű fenegyereket, akinek alakja a rejtélyek ködébe vész.

Cooper valami bizarr módon kötődött a repüléshez. Ezt jelzi, hogy vakmerő módon még a légi rablás lehetőségét is bevállalta, így miden bizonnyal nagyon tetszett volna neki a Ryan Reynolds nevével fémjelzett Aviation Gin (ő a márka arca és egyben társtulajdonosa), amely ezer szállal kapcsolódik a repülés történetéhez. Plusz az sem mellékes szempont, hogy sokak szerint ezt az italt tekintik a hamisítatlan amerikai ginnek. Igaz ami igaz, valóban felemelően finom kortyokat ígér, és leleményesen magába sűríti az amerikai ginművészet esszenciáját. 

Elegáns zamata megidézi a Nagy Gatsby fényűző korszakát, ráadásul az elmúlt években az Aviaton Gin valóságos fogalommá nőtte ki magát a ginfanatikusok és a bármixerek körében. Nem annyira domináns benne a ginekben többnyire főszereplőnek tekintett boróka, sokkal inkább a virágos és sós íz vált benne meghatározóvá egy kis levendulával és indiai sarsapillával. Így sokkal édesebb, frissebb és érdekesebb a zamata, mint a megszokott gineknek. D. B. Cooper is megízlelte volna, mielőtt belevág nagy magánakciójába a repülőgépen („vesztére” akkor még nem létezett az Aviation Gin).

A small batch mennyiségben készített gin alapanyaga a rozs, így a ropogós ízek is jelen vannak a ginben, bár alapvetően a fűszerek dominálnak levendulával, naranccsal és ánizzsal, egy csokornyi egzotikus növénnyel.

Kortyaiban olajosságot érezhetünk, és mindent áthat a rozsos elegancia, a levendula érzékszerveket felébresztő zamata. Lecsengése extra hosszúságú, így akár még órák múlva is érezhetjük lendületesen friss aromáit.

 

Carl Gugasian, a péntek esti bankrabló Zlatogor Makarow Pistole Vodka

Egy keményebb munkahét után az emberek többsége átadja magát a pihenésnek, ha eljön a péntek. Nem így Gugasian, akinek volt egy ördögi passziója péntekre: ilyenkor szerette kipakolni a bankokat. A meglehetősen ártatlan arcú férfiú az USA „legtermékenyebb sorozatbankrablója” volt: közel 30 éven át 50 bankot rabolt ki Pennsylvaniában és a környező államokban, megkaparintva összesen több mint 2 millió dollárt. Már 15 évesen kirabolt egy édességboltot, közben viszont meglőtték, és 2 évre ítélték egy ifjúsági büntetésvégrehajtási intézményben. Szabadulása után villamosmérnöki képzettséget szerzett a Villanova Egyetemen, és az amerikai hadsereghez is csatlakozott egy kis időre, katonai kiképzést kapott Fort Braggben. Statisztika és valószínűségszámítás témájában doktori munkát írt, szabadidejében meg addig karatézott, míg feketeöves nem lett.

Azonban az édességbolt kirablása óta asz járt a fejében, hogyan lehetne megvalósítani a tökéletes rablást. Órákat töltött a könyvtárban az utcai térképek tanulmányozásával, mindig előre megtervezte a menekülési útvonalát. 

Semmit sem bízott a véletlenre a bankrablásokban, minden lépést előre megtervezett. A rablások előtt sokszor megfigyelte a kiszemelt bankot, kíváncsi volt, mi történik. Mire sor került a kirablására, pontosan tudta, hány alkalmazott van bent, mik a szokásaik. Volt olyan péntek, amikor Gugasian zárás előtt két perccel lépett be a bankba egy maszkban, ami leginkább Freddy Krugerre emlékeztetett. Direkt bő ruhákat vett fel, hogy senki ne tudja azonosítani a testalkatát. Az volt a „belső szabálya”, hogy egy rablás semmiképp nem tarthat 3 percnél tovább. Úgy bukott le, hogy két tini véletlenül rábukkant a pennsylvaniai rejtekhelyére, ahol egy csomó térképet, fegyvert, lőszert, Halloween maszkot és túlélőkönyvet tárolt. A kirabolt bankok 600 dokumentumával együtt, ami elvezette a rendőröket Gugasianhoz. Aztán végül csak 5 rablást tudtak rábizonyítani, de együttműködött a rendőrökkel. Később oktatóvideót is készített a rendőrség és az FBI számára arról, hogyan kellene elfogni a bankrablókat, így 117 évről 17 évre csökkentették a büntetését.

A rabláshoz bátorság kell, és persze egy pisztoly. Az még érdekesebbé teszi a történetet, ha golyó helyett egy kellemes vodka rejlik a csőben! A Zlatogor Makarow Pistole Vodka palackja egy pisztoly, amivel kristálytiszta vodkát lőhetünk vendégeink poharába, mosolyt fakasztva, magasabb élményszintre emelve a bulit!

A párlat felvonultatja az ukrán vodkák jellegzetes erejét és finomságát. A Makarow pisztolyba helyezése egy extra élményt ad a kortyolgatásához, megidézve a pénteki rabló atmoszféráját meg egy kis gengszterromantikát (bár olyan dalt is hallottunk már, hogy az alvilágnak nincs romantikája).

Illatát csodás letisztultság, harmonikus illat jellemzi, ugyanakkor a vodka karcos oldalát is képviselik a fuvallatai. Kóstolásakor egy éterien tiszta, mégis markáns zamatú italt ismerhetünk meg, az ukrán vodka hangsúlyosan ropogós karakterével, egy ecsetvonásnyi karcossággal. 

 

Cikkünk folytatásából kiderül, melyik füstös skót remekművet ajánlanánk Jesse James, a nagy vadnyugati vonatrabló figyelmébe, és milyen itallal csillapíthatta volna szomját Bonnie és Clyde!