Amahagan No. 1 World Malt Whisky [0,7L|47%]

28.990 Ft (22.827 Ft + ÁFA)
Mennyiségi egység
1 darabtól rendelhető
Gyártó: Nagahama
Termék árukódja: R5142
iDrinks.hu - Központi Raktár Raktáron
iDrinks.hu - Lipótváros Raktáron
iDrinks.hu - Ferencváros Utolsó 1 db raktáron
A termékért járó hűségpont:
145
Átlagos értékelés: Nem értékelt
Egységár: 41.414,28 Ft/liter
Kedvencekhez adom

TERMÉKLEÍRÁS & PARAMÉTEREK

Íme az eső fecske a blendek terén Japán legújabb és legkisebb lepárójából. A Nagahama anagrammájából létrejövő Amahagan egy hatalmas kihívás hívta életre. A Malt széria keretén belül olyan single maltokat akarnak létrehozni, amelyek a jövő bárszekrényein is büszkén megállják a helyüket! A jelenben viszont az új termékek blendelése zajlik, ehhez pedig a tengerentúlról szállított malátawhiskyket használják. A diadal sem váratott sokáig magára. A nagy ambíciók és a fáradhatatlan munka eredményeként az Amahagan World Malt Whisky valóságos díjesőben fürdött, és vegytiszta elismerésben volt része a szalmai megmérettetéseken. A 2020-as World Whisky Awardson ez a párlat szerezte meg a bronzérmet. Ugyanebben az esztendőben a World Malt Whisky 91 pontot szerzett a lehetséges százból a Melbourne-ben rendezett International Spirits Conpetition-ön, és itt is gazdagodott a gyűjteménye egy szépen csillogó bronzéremmel. A játékos ízekkel érkező japán whisky a természetesség híve, ezért hűtveszűrés és mesterséges színezés nélkül kerül a prémium italboltok polcaira.
Származási hely:
Japán
Ital típus: World Malt
Lepárló/ Gyártó: Nagahama
Palackozó: Nagahama
Alapanyag: Maláta
Érlelés módja: Fahordóban érlelt
Hordó típusa: Ex-Whisky hordó
Használt hordók: Ex-Bourbon
Limitált kiadás: Limitált kiadás
Ajánlott fogyasztási hőmérséklet:
Szobahőmérsékleten ajánljuk a fogyasztását.
Illat:
Illata hosszú időkre az orrunkban marad! Felbukkan benne a lédús narancs aromája, a csábító csokoládé, az érzékien hívogató vanília, és a nemes tölgyesség is.
Íz és lecsengés:
Ízében gazdag gyümölcsösség köszönt minket naranccsal és zamatos almával. És abban a szerencsében részesülünk, hogy kóstolásakor a ropogós malátás ízrétegekből is ízelítőt kaphatunk. Közepesen hosszú lecsengésében a párlat gyümölcsös íztartománya visszhangzik, a rajongók legnagyobb örömére.
Szín: Borostyán
Ezekhez ajánljuk:
Elsősorban önmagában ajánljuk a fogyasztását, de remek alapanyaga lehet kiváló kevert italoknak is.
Egyéb érdekesség: Japán legkissebb és legújabb lepárlója.
Nemzetközi elismerések, díjak: WWA - Bronz - 2020 , MISC - 91 Pont Bronz - 2020

Vélemények

Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!

Nagahama 8 Years Roman Pure Malt Whisky [0,7L|47%]

Raktáron
27.990 Ft
Kedvencekhez adom

Amahagan No. 4 Yamazakura Cask Finish Whisky [0,7L|47%]

Raktáron
31.990 Ft
Kedvencekhez adom

Amahagan No. 2 Red Wine Cask Finish Whisky [0,7L|47%]

Raktáron
32.990 Ft
Kedvencekhez adom

Amahagan No. 3 Mizunara Cask Finish Whisky [0,7L|47%]

Raktáron
39.990 Ft
Kedvencekhez adom

Nagahama Roman Blended Whisky [0,7L|43%]

Utolsó 1 db raktáron
16.490 Ft
Kedvencekhez adom