TERMÉKLEÍRÁS & PARAMÉTEREK
Hó, rizs és szaké: ez az a három csoda, amelyre a gyönyörű japán Niigata prefektúra lakói csaknem isteneknek kijáró tisztelettel tekintenek. Az itt működő Shinobu Distillery vezetője, Ken Usami kezdetben kézműves sörrel csillapította a helyiek minőségi italok iránti szomjúságát, majd régi vágyát követve belevágott a whiskykészítésbe. A lelkes Usami a küldetésének tekinti, hogy a Shinobu párlataiban megjelenjenek a klasszikus, egyedi és letisztult japán ízek. Az a célja, hogy különleges élménnyel ajándékozza meg az élet vizének rajongóit, éljenek bárhol a világon. A jó dolgokhoz persze mindig türelem kell, és ez az erény nyilvánul meg a „shinobu” kifejezésben is: a lepárló neve „türelmet” jelent, ami elengedhetetlenül fontos a minőségi japán párlatokhoz. A Mizunara tölgy a világ egyik legritkább, felbecsülhetetlen értékű fája. Gyökerei a japán történelem mélységeibe vezetnek. A második világháború alatt Japán kevés országgal állt kereskedelmi kapcsolatban, és nem importálhattak tölgyfahordókat a szigetországba. A problémát a whiskykészítők egy helyi tölgyfajtával, a Mizunarával oldották fel. Páratlan egyedisége abban rejlik, hogy a Mizunara matuzsálemi életkort ér el, mire hordót készítenek belőle: általában 200-500 éves korában formálnak belőle hordót, ezért kerül elképesztően magas összegekbe. Ez a tölgyfajta csodás ízeket kölcsönöz a whiskyknek. Komplex ízek kialakítására képes, és varázslatos egyensúlyt teremt a szantálfa, a kókuszdió, a fűszer és a japán tömjén között, bársonyos szájérzettel ejti bűvöletbe a japán italok fanatikusait.
A világos színben aranyló Shinobu Pure Malt Whisky Mizunara Oak Finish árpamalátából készül, és Ezüstérmet szerzett a 76th Wine & Spirits Wholesalers of America 2019-es versenyén. A Sherry-, Bourbon- és Mizunara hordó párosítása egy zseniális itallal ajándékoz meg minket!
A világos színben aranyló Shinobu Pure Malt Whisky Mizunara Oak Finish árpamalátából készül, és Ezüstérmet szerzett a 76th Wine & Spirits Wholesalers of America 2019-es versenyén. A Sherry-, Bourbon- és Mizunara hordó párosítása egy zseniális itallal ajándékoz meg minket!
Származási hely:
i
|
Japán |
Ital típus: | Pure Malt |
Lepárló/ Gyártó: | Shinobu |
Palackozó: | Shinobu |
Alapanyag: | Árpamaláta |
Érlelési kategória: | Triple Cask |
Érlelés módja: | Fahordóban érlelt |
Hordó típusa: | Ex-Sherry hordó |
Használt hordók: | Ex-Bourbon és Mizunara Finish |
Ajánlott fogyasztási hőmérséklet: | Elsősorban szobahőmérsékleten ajánljuk a fogyasztását.
|
Illat: | Friss mentamámor, érzéki vanília és szilva: keresve sem találhatnánk ennél ígéretesebb kezdést egy japán whisky illatában! És a folytatás még izgalmasabbá teszi az élet vizének japán csodáját: az aromakarakterben páratlan összhangban keveredik az édesség és a füst. Illatolása közben úgy érezhetjük magunkat, mintha egy gyógynövényes teát ízlelgetnénk némi fűszeres beütéssel.
|
Íz és lecsengés: | A szánkban energikus aromahullámokkal veszik át a főszerepet a meglepően kellemes, lágy és selymes gyümölcsös ízek. Főszerepben az édes fűszeresség, a vanília és az aszalt gyümölcsök, de a tölgyes füst, illetve a selymes, fás jegyek is páratlan zamatokkal rajzolnak elégedett mosolyt az arcunkra. A fináléban az ital borsos és fűszeres árnyalatainak mélységeibe nyerhetünk betekintést.
|
Szín: | Világos arany |
Ezekhez ajánljuk: | Önmagában is csodálatos élményt nyújt, de remek alapanyaga lehet koktéloknak.
|
Egyéb érdekesség: | Niigata ismert és szeretett a "Három Fehér" dolgáról; A hó, a rizs és a sake.
|
Nemzetközi elismerések, díjak: | Ezüstérem (San Francisco World Spirits Competition, 2020) Ezüstérem (76th Wine & Spirits Wholesalers of America, 2019) 89 Pont (Ultimate Spirits Challenge, 2019) |
Weboldal: | www.tokinosakagura.com |
Vélemények
Írja meg véleményét!
Igazolt vásárlás
|
2022. 01. 13.
Szerintem az olcsóbb verziója több élményt ad. Nekem ez nem jött be pedig massziv már az ára ezért az ízért. Összességében jó, de inkább egy Akashi-t vennék ebben az árkategóriában és az messze-messze jobb.
|
2021. 09. 24.
Ajándékba vásároltam, egyáltalán nem bántam meg, én is kóstoltam, finom!
|
2020. 10. 29.