palackozó

Writers Tears Whiskey - Az „írók könnye” az írek egyik legjobb whiskeyje

2019. 03. 31. 18:47:53

Hogyan kapcsolódik egy különösen finom whiskey az ír irodalomhoz? A whiskey-legendárium szerint az írók könnyéből származik a világ egyik legjobb ír itala, a Writers Tears!

Samuel Beckett és Martin McDonagh briliáns drámaírók, Jonathan Swift Gulliverrel, Bram Stoker pedig Draculával adott halhatatlan hőst a világirodalomnak. Mindannyian írek, világhírű művészek, ám egy harmadik közös pont is van bennük: a Writers Tears whiskey!

Kubából Dominikába - Az Oliver&Oliver története

2018. 04. 22. 14:22:27
Az Oliver&Oliver cég sokféle rumja új szereplő a választékunkban. De mit is érdemes tudni erről a Dominikából érkező italról, és vajon miért érezni a palackokat szemlélve és a címkéket olvasva ilyen erős kubai kötődést, ha egyszer ezek dominikai rumok?
 
A katalán származású Juanillo Oliver, a tizenkilencedik század közepén érkezett Kubába, mint spanyol katona. A katonai szolgálat befejezése után a szárazföldre való visszatérés helyett úgy döntött, hogy a sziget közepén telepedik le, egy olyan területen, amely később Oliver néven vált ismertté, Las Placetas város közelében. Itt alapított családot, és gazdálkodóként megkezdte a dohány és a cukornád termesztését. Röviddel ezután a család elindított több vállalkozást is, hogy a saját terményeiket maguk is dolgozzák fel.
 

Skócia kincsei 1 - Clynelish 14

2018. 03. 19. 08:06:48
Új sorozatunkban néhány talán kevésbé ismert whiskyt mutatunk be kicsit közelebbről. Az első legyen a Highland-i régió egy igazán érdekes párlata, a Clynelish 14 éves itala.
 
A kelta nyelven „Elzárt legelő”-t jelent a lepárló neve, és rögös életúttal a háta mögött a mai napig kiváló párlatokat gyárt. Highland viharos zugában fekvő whisky üzem, többnyire a lágy, só szigeteki levegővel áthatott, és olajos karakterű párlatjaikról ismertek, és ez a 14 éves kiadás teljesen helyt áll a sztereotípiáknak.
 

Mire figyeljünk egy palack rum címkéjén?

2018. 03. 02. 06:48:52
Aki akárcsak felületesen is ismeri az italok világát, tudja, hogy az érlelt italok drágák. Az érlelés idő, az idő pedig pénz, mint tudjuk. Ha egy gyártó a lepárolt italát csak mondjuk 20 év tárolás/érlelés után tudja eladni, akkor azt nyilván meg is kell fizettesse a vásárlókkal. Épp ezért lehet elgondolkodtató, amikor a polcon meglátunk mondjuk egy 23 „éves” rumot Guatemalából, aminek megkapjuk literét alig 23 ezer forintért. Vagy egy 15 éves Nicaraguai rumot csak 10 ezer forintért… Nincs itt valami turpisság?
 

Függetlenek – A Douglas Laing & Co

2017. 03. 07. 16:10:11
Múlt héten a független palackozókról írtunk. Ezek egyike A Douglas Laing & Co. E cég termékei már választékunkban is megtalálhatóak, és rajtuk keresztül kicsit megismerhetjük az ilyen palackozók gondolkodásmódját is.
 

Beszéljünk a független palackozókról...

2017. 02. 27. 14:00:15
Aki követi az alkoholos italok világát, az jó eséllyel ráébredt már, hogy itt pontosan ugyanolyan folyamatok zajlanak, mint bármelyik másik élelmiszeripari vagy vegyipari területen. Vagyis ezen a piacon is a tőkeerős, egyre nagyobb méretű vállalatkomplexumok kebelezik be az ismert gyártókat és az általuk felépített márkákat. A boltok polcain persze a jól megszokott palackokat találjuk továbbra is, de ha utánanézünk a háttérnek, rájöhetünk, hogy az ezeket gyártók jó része bizony alig fél tucatnyi cégcsoport tagjaként működik.