Glen Scotia
A helyi szleng szerint Campbeltown „a világ legwhiskysebb helye”, és itt folytatja világhódító örvénylését a Glen Scotia Whisky.
A Glen Scotia Distillery Campbeltown ékköve, amelynek sorsát 1832 óta az itt élő emberek és a történelmi események alakították. Campbeltown a viktoriánus korszakban Skócia whiskyfővárosa volt, mert a kedvező környezeti adottságok lehetővé tették, hogy itt készülhessenek a legfenségesebb whiskyvarázslatok. A gazdag campbeltown-i termőföld bővelkedett a whiskykészítéshez nélkülözhetetlen árpában, a területen adott volt a füstösebb-fenolosabb whiskykészítéshez használható tőzeg, és az édesvíz is. A Kintyre-félszigeten már 1609-ben megadták az engedélyt az aqua vitae készítésére, a helyi nemesség, a Campbellek pedig saját magukról nevezték el ezt az impozáns várost Campbeltownnak.
A Glen Scotia sikere részben annak köszönhető, hogy a 19. század első felében a whiskyt előkelő gőzhajókkal szállították Campbeltownból Glasgowba, és a szállítás mindössze 9 órát vett igénybe. A Glen Scotia Distillery egyike volt azon három lepárlónak, amely túlélte a szesztilalmat és a gazdasági világválságot, majd kulcsszerepet játszott abban, hogy Campbeltown ma, a 21. században is a skót whiskyrégiók dicső tagjainak egyike.