Bujdosó Pincészet borai
A Bujdosó család tagjainak már-már bérelt helye van a Kertészeti Egyetemen, ugyanis rengetegen végeztek közülük a campus szőlész-borász szakán. Itt pallérozta borászati tudományát a szőlőkért felelő Bujdosó Ferenc (a családi szlengben: Feri papa), illetve ifjabb Bujdosó Ferenc és felesége, Bea is, akik a bársonyosan finom Bujdosó borokat készítik. A borászat történetének egyik legszebb éve 2013 volt, amikor Bujdosó Ferenc betölthette a Balatonboglári Hegyközség elnöki tisztségét. Ezáltal egyre gyümölcsözőbb kapcsolati háló, előremutató összefogás alakult ki a dél-balatoni borászok között. A közös kóstolások, az együtt gondolkodás során 20 borász közös álláspontot kezdett el kialakítani a borkultúráról, a vendéglátásról és a gasztronómiáról.
Ferenc testvére, Bujdosó Zsigmond is beszállt a vállalkozásba, és aktívan segíti a családi célok elérését. Zsigmondnak köszönhetően pörgött fel a vállalat borainak értékesítése, ő lett a Bujdosó Pincészet kereskedelmi vezetője. A cég egy hamisítatlan családi vállalkozás, hiszen a pincészetben a harmadik generáció tagjai, a négy lány és az öt fiú unoka is rendszeresen és besegít.
A Bujdosó szőlőterület kétharmadát fehér szőlő alkotja. A legmeghatározóbb fajok közé tartozik a rajnai rizling, a zöld veltelini, a királyleányka, a szürkebarát, az olaszrizling, emellett azonban chardonnayt, Irsai Olivért és sauvignon blancot is termesztenek. A kék szőlőfajták közül a Bujdosó ültetényen a merlot, a cabernet sauvingnon, a cabernet franc, a kékfrankos és a pinot noir a sláger. Bujdosóék prémium borokkal kápráztatják el a műfaj szerelmeseit, ezeket pedig a Balaton ragyogó hullámain sikló elegáns vitorlásokról nevezték el. Így lett a pincészet büszkesége a Sirocco, a Nemere vagy a Tramontana, amiket egyaránt híres hajókról kapták a nevüket.