A vadászok ünnepi nedűjeként is aposztrofált alkohol népszerűsége az elmúlt évtizedekben nőttön-nőtt. A tendencia pedig, újra és újra bővülésről, gyarapodásról árulkodik.
De hogy jön a képbe Szent Hubertus?
A vadászok védőszentje nem mindig élt szenthez méltó életet. Sőt,az egykori Hubertus vadászként járta a természetet és üldözte a vad élővilág tagjait. A legendák szerint, egy ilyen alkalommal megpillantott a fák sűrűjében egy szarvast. Idáig a történet akár egészen hétköznapinak is tekinthető, ám ami ezután következett, az sorsfordító erővel bírt. A nemes állat agancsai között ugyanis egy kereszt feszült. A látomás olyan mélyen beleégett Hubertus lelkébe, hogy azonnal megtért, letette a vadászpuskát és a természet őrzőjévé vált. A Jagermeister szarvas szimbóluma ennek a legendának állít “emléket”, és egyben Hubertus lénye előtt is tiszteleg.
Melyek a nedű legjellegzetesebb ízjegyei?
Nehéz írásban nyilatkozni valami olyasmiről, ami leginkább kóstolással élhető át a legteljesebben. Ettől függetlenül, ha meg kellene fogalmaznunk a Jager cseppjeiben összpontosuló karakterek varázsát, akkor virágok, gyökerek, gyümölcsök és gyógynövények egységéről beszélnénk. Ugyanis ez a harapnivaló természetesség alapozza meg igazán az ital egyediségét. A német precizitás a nedű minden egyes cseppjében ízlelhető formát ölt. A Jagermeister legelső változata az 1800-as évek végén készült, és ehhez képest a mai változat milliókat tart lázban. Mintegy 150 esztendővel a feltalálását követően. Ennél beszédesebb bizonyítékra nincs is szükség ahhoz, ha az ital nagyszerűsége mellett kardoskodunk.