Az eredetvédelem gondoskodik arról, hogy mindazon ital, amely ezt a nevet viseli, prémiumminőséget testesítsen meg. Az almapárlat milyenségét nagymértékben befolyásolja a felhasznált gyümölcsök ízvilága. Többek között ezért sem mindegy, hogy honnan is származnak azok a bizonyos, ha nem is arany, de mindenképpen aranyat érő almák.
Túl az édes és savanyú almán…
A hétköznapokban legtöbbször az édes és a savanykás ízkarakterek mutatkoznak meg, amikor az almakínálat végigmustrálására kerül a sor. Ám a gyümölcsök ennél sokkal több ízjegyet rejtenek magukban. A keserű, az édes-savanyú, sőt, az édeskésen kesernyés verziók egyaránt tetten, és ízen érhetőek, megfelelő almafajta kóstolása esetén. Hogy jön mindez a Calvados világához? Úgy, hogy a normandiai termőföldek sokízű nektárral járulnak hozzá a palackozott és érlelt cseppek különlegességéhez. A harmóniához, az egyensúlyhoz egyetlen komponens sem nélkülözhető, de persze az arányok lényegesek. Az biztos, hogy a megpárolt almalének 2 évet érlelődnie kell, mégpedig tölgyfahordók ölelésében ahhoz, hogy a várt szín- és ízárnyalatot elérje. Az aranybarna nedű alma illata bódító hatású. Nem véletlenül nevezik alma brandynek. Ugyan már évszázadok óta ismeretes az almabor, mint italfajta, ám a ma kortyolt Calvados ősének a születése a XVI. századra tehető.
Calvados minden alkalomra
A behűtött szesz tökéletes frissítő, a nyári hónapok slágeritala, de a téli hónapokban is kellemes, melengető bizsergést generálhat a megfáradt tagokban. Ünneplés alkalmával is jó szolgálatot tehet, hiszen a kellemes ízjegyeinek hála a hölgyek is örömmel kortyolnak belőle.