Fertőzés és a nagy ellenszer: a Cointreau Narancslikőr
A világvége nemcsak ufók, üstökösök és vulkánkitörések formájában köszönthet be. Mert bármikor előbukkanhat a semmiből egy rejtelmes vírus, ami tömeges halált okoz, és a végveszélybe sodorhatja az emberiséget. A Covid-11 járvány után sajnos egyáltalán nem vehetjük félvállról az ilyen felvetéseket, mert könnyen az emberiség végét jelentheti egy ellenoltás nélküli vírus. A pusztításáról még 2011-ben készült egy Steven Soderberg-film, jóval a 2020-as Covid előtt.
A Fertőzés című filmben Beth Emhoff (Gwyneth Paltrow) betegen tér vissza üzleti útjáról, és ismeretlen betegségben meghal. A férjét és családját izolálják, karanténba kerülnek. Atlantában gyanakodni kezdenek, hogy az ismeretlen betegség biofegyver lehet az amerikai nemzet ellen. Dr. Erin Mearst (Kate Winslet), a járványügyi hírszerző szolgálat embere mindenkit nyomon követ, aki kapcsolatba kerülhetett a nővel. A tudósok megállapítják, hogy a vírus valószínűleg sertésektől és denevérektől származik.
Aztán jönnek azok az apokaliptikus, végítélettől rettegő képsorok, amit a Covid idején tapasztaltunk: az új vírus terjed, az egész városban karantént rendelnek el, és a lakosság pánikszerű vásárlásba kezd az üzletekben, mintha nem lenne holnap. Csak idő kérdése, és hamarosan beindul az emberek fosztogatása és erőszakoskodása, elszabadul a pokol (szerencsére a Coviod-19 idején nálunk nem fordult ilyen komorra a helyzet). A film hitelességét erősíti, hogy a mi valóságunkhoz hasonlóan itt is felbukkan egy összeesküvés-hívő szereplő Jude Law személyében, hiszen a Covid idején is nagyon előtérbe került ez a szemléletmód.
Mi lenne a legkiválóbb nedű egy járvány idején a Fertőzés szereplőinek? Kell egy citrusosságban, C-vitamiban vakósággal tobzódó ital, hogy megússzuk a beteségeket, és a fertőzések ellen is megerősítsük az immunrendszerüket. Ez a téli időszakban is kapóra jön, mellette viszont a páratélan finomságú ízhatásról se feledkezzünk meg, amit a Cointreau Narancslikőr hordoz!
A narancshéj pikáns vonzerejéből kovácsol csodás aromakaraktert a Cointreau, a narancslikőrök első számú képviselője! Narancshéjas finomságát és mediterrán báját átjárja a konyak enyhe aromája, így koktélalapként is mesteri, mindenképp ott a helye egy modern bárszekrény felhozatalában (nem csak karácsonykor).
Sokak olvasatában ez a francia narancsköltemény az „igazi”, eredeti narancslikőr, amely mérceként szolgált minden későbbi változat számára, egy igazi aromatikus zsinórmérték! Egyszerre villan fel kóstolásakor a szájban az édes és keserűnarancshéj egymást kiegészítő lédús zamata. Lendületes frissességét virágosság és fűszeres crescendók kísérik, lekerekített lecsengéssel. Tanítani való, milyen ügyesen erősíti egymást a gyümölcsösség és a fűszeresség a Cointreau Likőrben, valami egyedülálló a maga területén. Igazi aromatikus eposz a francia narancsról, megbolondítva egy ecsetvonásnyi konyakossággal. Ki kell próbálni, érdemes jóval ünnepek előtt beszerezni az iDrinks üzleteiből.
A köd és az Irish Mist Likőr
A Stephen King kisregényéből készített Frank Darabont-film egy vészjósló alapötlettel kacérkodik: mi lenne, ha leszállna a köd egy elhagyatott tó partján, és rémületes szörnyek szabadulnának el az adott területen a közeli kísérleti telepről? Az apokaliptikus vízió itt még nem áll meg, és az emberi természet sötét oldaláról is félelmetes freskót fest. A túlélők ugyanis egy helyi szupermarketbe menekülnek, és ott igyekeznek átvészelni az általános rettenetet. Semmit sem tudnak arról, min történhetett a családtagjaikkal, és időközben egy vallási megszállott nő, Mrs. Carmody áll a csapat élére, aki félelmetes parancsokkal igyekszik rendet tartani, még a rémületes áldozatoktól sem riad vissza. Mert szerinte a történések Isten büntetését jelentik, és csak emberáldozatok által érhető el a megváltásuk.
Ebben a közegben kell életben maradnia kisfiával, Billyvel a művész David Draytonnak (Thomas Jane), aki igyekszik ép elmével átvészelni a megpróbáltatásokat. A helyszínen lévő katona bevallja, hogy a köd a katonaság Nyílhegy-projektjéből fakad: megnyitottak egy másik dimenzióba vezető kaput, onnan szabadultak világunkra a pokolbéli csápos kreatúrák. Amint ez kiderül, Carmody asszonyság a ködbe veti a katonát, akit felfalnak a szörnyek. A történet félhomályos rettenete pedig sejteti, hogy ebben a komor Kinges mesében nem sok főhős számára lesz happy end…
A vészterhes köddel küzdők túlélésében csak egy másik, ködre alapozó ital adhat bátorítást. Ilyen az Irish Mist Likőr, feltárva a rejtélyes fehérség kellemesen zamatos oldalát! Az ír italkészítők nemcsak a whiskeyhez, hanem a whiskeylikőr finomhangolásához is nagyszerűen értenek! Munkájuk folyékony gyümölcse az Irish Mist Likőr, amely ködös neve ellenére fénylő zamatként ragyog ki a félhomályos sziklák közül Írországban, egy igazi telitalálat lehet a karácsonyi asztal italmustrájában a vendégek körében.
A mély aranysárga, egyben vöröses tónusú Irish Mist Likőr mézes fűszerességgel csábítja magához az ír édes árnyalatok szerelmeseit, és gyógynövények bevetésével facsarja ki a receptben rejlő fantasztikus ötleteket. A szakértők szerint az Irish Mist volt az első ír földön előállított likőr. Meghökkentő módon az ital eredete megközelítőleg 1000 évre tekint vissza, az ősi hanga bor receptjeire. Önmagában is finom kortyokat ad az élet vizéből, ám egy eredeti ír kávé elkészítésében is alaposan feldobja az ízek kavalkádját, érdemes kipróbálni.
Felvonultatja az ír whiskeyknél megszokott mézes fűszeres jegyzetek seregelését, rengeteg gyümölcsös és vaníliás finomsággal simogatva az ínyenceket. Az Irish Mist Likőr telt ízvilágában főszereplő a méz bársonyossága, átölelve a fűszeres fortissimókkal, sok keserűcsokival.
2012 és a Kahlua Kávélikőr
Az ember túlélése csak hajszálon múlik, amikor egyszerre lesz a Földön földrengés, vulkánkitörés, megacunami és globális árvíz. Ez történik, amikor Adrian Helmsel geológus rájön egy asztrofizikusnál, hogy az új típusú napkitörésből származó neutrínó felforrósítja a Föld magját, és katasztrófák sorozatát indítja el. Értesítik a Fehér Ház vezérkari főnökét és az elnököt, miközben 2010-ben már 47 nemzet bárkát épít a Himalájában, Tibetben. 2012-ben a nehéz körülmények között élő sci-fi író (John Cusack) egy porosz millárdos sofőrjeként szenved. Egykori feleségével és gyermekeivel menekül a katasztrófák elől, miközben csatlakozik hozzájuk egy furcsa teóriákkal foglalkozó rádiós személyiség, Harevx Frost is, Woody Harrelson alakításában.
Az összeesküvésekben gondolkodó Frost elmondja neki, hogy a katasztrófikus történések kapcsolatba állnak a földkéreg elmozdulásával és a közép-amerikai maja naptárral, amely 2012-re jósolta a világvégét. Ugyanakkor azt is megosztja velük, hogy a vezetők mindenkit elhallgattatnak, aki nyilvánosságra akarja hozni a 2012-es apokalipszist. Katasztrófák közepette menekül a kis csapat a himalájai bárka felé, és ahogyan ezt a hasonló filmekben megszokhattuk, áldozatokban sem lesz hiány.
Amikor összeomlik a világ, az ember nem aludhat, kombinálni kell az élvezeket a virrasztással: itt lép az egyenletbe a Kahlua Kávélikőr. A 16%-os nedű Mexikó kellemesen áramló testes cukornádpárlata, mindenkit levesz a lábáról! Mesterien simul egymásra a Kahluában a cukor és a kávé, testessége magával ragadja az ember. Minden kortya egy sajátos szerelmi vallomás a kávéhoz és a likőrös árnyalatokhoz, ízlelésekor pedig készítése helyszínén, a forró és szenvedélyes Mexico Cityben érzi magát az ember, ahonnan elindult a párlat készítése. Valamennyi zamatán átsejlik a vanília édessége és a Kahlua kávélikőr lelkét adó pörkölt kávés energia, egyenesen Veracruz régióból.
Ünnepet ül benne a cukornád, és érdemes a Kahlua kávélikőrt tejjel vagy tejszínnel tejeskávéként is megízlelni, netán egy kis vodkával dúsítani, mert egy még őrületesebb, intenzívebb kávés katarzist kapunk jutalmul!
Az esemény és a Bombay Sapphire Gin
M. Night Shyaamalan thrillerszerű parafilmjében a végítélet megmagyarázhatatlan tömeges öngyilkosságok formájában sújt le az emberiségre. Az esemény a feltételezések szerint egy levegőben terjedő idegméreg miatt alakul ki, egy bioterrortámadás eredményeként. Az emberek önpusztítása villámgyorsan terjed Amerikában.
Elliot Moore tanár úr és felesége, Alma (Zoey Deschanel) elkíséri matematikus kollégáját, Juliant egy philadelphiai vonaton, azonban kiderül, hogy ez a terület is érintett a vészhelyzetben. Neki kell vigyáznia Julian kislányára. Közben találkoznak egy óvónővel és rájönnek az események hétterére: a növényi élet egy alapvető védelmi mechanizmust fejlesztett ki, hogy védje magát az emberiség ellen. Ez egy levegőben szálló méreganyag. Stimulálja a neurotranszmittereket, és ez okozza az öngyilkosságokat. A túlélők csapata úgy dönt, hogy elkerülik a lakott területeket, miközben rettegnek a toxintól.
A film rendezője, M. Night Shyamalan indiai származású, és az alkotását is átjárja egyfajta keleti spiritualitás. Ezáltal nagyszerű választás lenne a feeling miatt a film túlélőinek a Bombay Sapphire Gin, amely a keleti, szertelenül szokatlan ízek bevetésével mutat új utat, gyökeresen más perspektívát a finomságokra szomjazó ginfanatikusoknak.
A Bombay Sapphire Gin finomhangolásához összesen 10 egzotikus növényt vetettek be. Ettől annyira sokoldalú az íze, mintha egy aromatikus körutazáson vennénk részt a világ mind a négy sarkában. Annyira helyi aromákat vonultat fel, hogy kóstolásával bepillantást nyerhetünk az adott botanikumok képviselte kultúrákba is.
Az aromatikus alfa és omega természetesen ebben a párlatban is a boróka, ami kihagyhatatlan eleme a klasszikus vonalvezetésű gineknek. Erre épül rá az üdítően friss citrusosság és az ezzel kivételes harmóniában együtt lüktető fűszeresség. A felhasznált 10 komponens közé tartozik még a kubebabors, az Orris gyökér, a kasszia kéreg, az angyalgyökér és az édesgyökér. A komponensek gazdagsága hűen fémjelzi, milyen ízgazdag ginnel van dolgunk. És nem félnünk kell a növényektől, mint Az esemény című film sugallja, hanem magunkhoz ölelni gyengéd energiáikat, az általuk képviselt fenséges ginzamatokkal egyetemben!
Ha karácsonyi vendégeink fogékonyak a grandiózus gines zamatokra, akkor a Bombay Sapphire Gin emelni fogja az ünnepi pillanatokat, érdemes beszerezni, mielőtt megérkeznek a vendégek.
Starship Troopers: Kraken Rum a pókinvázió idejére
A film világában gyilkos pókszerű teremtmények sokasága ront a világunkra, ám az emberiséget ez nem lepi meg, régóta felkészült az invázióra. Mert a sztoriban a demokrácia a pusztulás peremére juttatta az emberiséget, ezért létrejött egy katonai rezsim, hogy megvédje a bolygót. Az állampolgárságot csak katonáskodással lehet megszerezni, a civilektől a szaporodást és a szavazati jogot is megtagadják.
A katonai társadalom tagjai kolonizációs küldetésekre indulnak az űrben, hogy elpusztítsák a „rovarokat”. A sztori egy fiatalokból álló csoport kalandjait követi végig attól kezdve, hogy Johnny Rico (Casper Van Dien) gyalogosnak jelentkezik a seregbe. Rico eltávolodik a barátnőjétől, meghal egy osztagtársa, ezért büntetésképpen lefokozzák és megkorbácsolják. Rico kilép, azonban visszatér a csapatához, mikor megtudják, hogy a pókszerű arachnidák meteoritcsapása elpusztította Buenos Airest, a szüleivel együtt milliókkal végeztek.
Egy ilyen katonának olyan harcos ital kell a pókapokalipszis küzdelmeihez, ami emlékezteti az ellenségre, ugyanakkor emberfeletti éberséggel árasztja el a tagjait. Ezt a célt szolgálja a maga ízletes módját a Kraken Roast Coffee Black Spiced Rum, amely csápos földöntúli iszonyatával valamelyest utal a Starship Troopers vérfagyasztó arachnidáira, ugyanakkor pörkölt kávés finomságával a kávés oldalt is játékba hozza!
A kraken a tengerek mélytengeri szörnyeként tartotta rémületben a matrózokat, és ő is invázióra gyúrt, valósággal megszállta a Karibi-térségben hajózók karavelláit, ha hihetünk a régi mendemondáknak. Ezt a letűnt világot idézi meg a Kraken rumok kialakítása is, hiszen palackjának designja erőteljesen emlékeztet a hatalmas csépokra, amelyek a tengerbe húzták a fedélzetről a tengerészeket. Szóval hangulatában ez a nedű megidézi a Starship Troopers gyilkos idegen pókjait, kávés rumos zamata azonban megnyugtatja az olyan mindenre elszánt katonák idegrendszerét, mint Rico.
Másrészt a Kraken Roast Coffee Black Spiced Rum zamata olyan testet-lelket ébresztő finom eleganciával tárja fel a kávés jegyzeteket, hogy a karácsonyfa alá kerülve óriási örömöt okozhatunk a határokat feszegető, újhullámos rumkedvelő barátainknak és szeretteinknek, ajándéknak is egyenesen zseniális választás karácsonyra!
A karibi rum már alapjáraton briliáns ízét most a fűszeres arabica kávébab emeli magasabb hatványra. Optimális szinten megvalósul benne a pörkölt kávé és a temperamentumos rum jelenléte, ezért önmagában és koktélok alapanyagaként is élmény a kortyolgatása, egyenesen kihagyhatatlan tétel a Kraken Roast Coffee Black Spiced Rum. Zamata úgy magával húzza az embert, mint egykor a névadóként szolgáló kraken csápjai a matrózokat.
Kóstolásakor a párlat egyszerre tárja fel sziruposságát, fűszerességét és vaníliás, édes aromavilágát. A melanzs és a fűszeresség kivételesen jól harmonizál a kávé kiegyensúlyozott, lekerekített aromáival, ettől olyan jó a Kraken Roasted Cofee Black Spiced Rum! Lecsengésében kéz a kézben jár az édesség és a fűszeresség, mindkét oldalból kihozva a maximumot. Ez egy csúcsra járatott rum, amit nem csak arachnida invázió idején érdemes elővenni a bárszekrényből, hanem mindig, ha igazán áttörést jelentő rumélményre szomjazunk.
A Take Shelter álomszerűsége és a Magna Cum Laude Opyum Likőr
Látnoknak lenni nem könnyű műfaj– könnyen rámehet az ember lelki nyugalma. Ez a sanyarú sors jutott Curtis LaForchenak (Michael Shannon), aki állandóan az apokalipszisról álmodik, az ezt kísérő fekete madárrajokkal együtt (köszönjük, Hitchcock!). Nem csoda, hogy teljesen kiakad tőle a hallássérült lánya, Hanna és felesége, Samantha (Jessica Chastain). A végső armageddonról szőtt látomások nyomán Curtis menedéket épít a házuk hátsó részén, és mindenkitől elszigetelődik, erre rámegy a családi boldogsága és a barátaival is megkérdőjeleződik a kapcsolata. Álmatlanság gyötri, ezért felkeres egy tanácsadót, és kételkedni kezd a vízióiban: lehet, hogy ugyanaz a végzete, mint édesanyjának, aki paranoid skizofréniától szenvedett?
A rejtélyek sokasodnak, Curtis egyre vadabb, és felvetődik egy minden korábbinál vészjóslóbb kérdés: lehet, hogy tényleg közeledik a férfi által megsejtett végítélet?
Egy ilyen dermesztő apokaliptikus vonalvezetésű, kábult látomásokkal teli filmet csak egy sejtelmes, kellemes és egyben misztikus itallal lehet élvezni. Erre a célra kiváló a mák miatt álomszerű állapotban áramló Magna Cum Laude Opyyum Likőr! A Magna Cum Laude zenekar dalai mosolyra hangolnak és a jókedv érzését ébresztik az emberben. Hasonlóan pozitív hatással van az ember lelkiállapotára vészhelyzetben és békésebb időszakokban is a Magna Cum Laude Opyyum Likőr, amely a magyar mák mennyei finomságát helyezi az aromakarakter kellős közepébe, a megszokottól jócskán eltérő likőrökre szomjazók nagy örömére.
Embert próbáló kihívás meghatározni, milyen a mákos likőr íze: valahol félúton helyezkedik el a pálinkához és a mákos likőrhöz képest. Teszi mindezt meglehetősen acélos, 50%-os aljkoholtartalommal (bár 30%-os alkoholtartalommal is elérhető az iDrinks üzleteiben). Lényegesen könnyedebb, finomabb vonalvezetésű, mint egy pálinka, sokkal inkább a bársonyos likőrösség felé mozdul el, így hölgyeknek is kiváló élményt nyújt. Bár az 50%-os alkoholtartalom jóval magasabb tartományba helyezi a megszokott alacsony alkoholtartalmú likőröktől, ezért érdemes óvatosan, mértékletesen fogyasztani.
Készítésekor a gyümölcspálinka lefőzése után ledarált mák ágyon áztatják a pálinkát, hogy a párlat teljesen magába szívja és átvegye a mák sajátos ízét, tartalmas áramlását. Az Opyyum akkora dobásnak bizonyult a hazai likőrkedvelők körében, hogy 30%-os és 50%-os alkoholtartalommal is elérhető az iDrinks üzleteiben. Szóval mindkét változatot érdemes megízlelni, attól függően, mennyire bírjuk az alkoholtartalmat (a mennyei mákos zamat természetesen mindkettőben ugyanolyan fenomenális, amit nem érdemes kihagyni).
A Take Shelter apokaliptikus filmjében óriási szerepet kapnak a víziók és a látomások, amiket a régi idők embere a máknak tulajdonított. Legyen bármilyen rossz napunk, az est fénypontjává nőheti ki magát ez a mákos likőr, amikor hazaérünk a munkából, együtt vagyunk a szeretteinkkel, és a barátaink vagy a családtagjaink társaságában megízleljük a Magna Cum Laude Max Opyyum Likőrt. Édesen mákos finomságával egy szebb világba visz minket, valósággal kiszakít pár percre a mindennapok mókuskerekéből. Mákos és pálinkás finomsága által mosolyt rajzol az arcunkra, és a mák ünnepi jellege miatt kicsit jobban ráhangolódhatunk vele a karácsonyi hangulatra is, amire már nem kell sokat várnunk.
A Magna Cum Laude Max Opyyum Likőr közelgő karácsonyi ajándékként is nyerő lehet, ha valamelyik szerettünk imádja a szokatlan ízekből építkező édes likőröket, amelyek bátran feszegetni merik a likőrkészítés megszokott határait. Ez az ínyenc ital még menőbb lesz a karácsonyi asztalon, ha a karácsony egyik klasszikus süteményét, a mákos gubát majszoljuk mellé. A vendégek teljesen le lesznek nyűgözve ettől az izgalmas párosítástól, karácsonykor mindenképpen érdemes kipróbálni!
Az apokalipszis még messze van, a karácsony ünnepe viszont rohamléptekkel közeledik. Már csak párat kell aludni, és nyakunkon az ünnep, az ajándékok beszerzését pedig nem jó az utolsó pillanatokra hagyni. Jobban járunk, ha előre gondolkodunk, és különleges kortyokat kedvelő barátainknak és családtagjainknak már korábban megvesszük az ízlésüknek megfelelő italokat az iDrinks üzleteiben. Kollégáink segítenek, hogy megtalálja a szeretteihez legjobban illő whiskyt, bort, pálinkát, likőrt, gint, rumot vagy vodkát és más italokat.